“Hangi Tıp Fakültesini Tercih Etmeliyim” Sorusuna Cevap

2015 yılı Üniversite Sınav Sonuçları açıklandı ve öğrenciler için en kritik süreç olan tercih dönemi başladı. 6-14 Temmuz 2015 tarihleri arasında sürecek olan tercih maratonu kuşkusuz ki öğrenciler kadar aileler için de en stresli dönemlerden biridir. Nihayetinde bir ömür boyu yapılacak iş ve meslek seçimi için ayrılan bu süre zarfında karar vermek de tabi ki kolay olmayacaktır.

Önce seçilecek bölüm kararı sonra da o bölümü hangi üniversitede okuyayım kararı öğrencileri de yoğun bir araştırma sürecine çekmektedir. Sevindirici tarafı ise artık internet her yerde, bilgiye ulaşmak çok daha kolay. Tabi bu kolaylığın dezavantajı da var; bilgi kirliliği. Doğru bilgiye ulaşmanın önem arzettiği günümüzde üniversite sınav sonucuna göre tıp fakültesi tercih etmeyi düşünen doktor aday adayları için iki tane doğru adresi paylaşacağım.

Yeni gelecek arkadaşları için özveri ve fedakarlıkla tıp fakültelerinin merak edilen sorularına cevap veren açıklayıcı bilgiler ile tıp tercihinizi kolaylaştıran tıp öğrencilerine ben kendi adıma teşekkür ediyorum.

Vereceğim iki adresten birincisi Kurucu Üye’si olduğum Genç Tıbbiyeliler Derneği ve tıp öğrencileri adına ulusal ve uluslararası güzel çalışma ve projelere imza atan Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TurkMSIC) .

Genç Tıbbiyeliler Derneği tarafından hazırlanan Tercih Rehberi’ne erişmek için tıklayınız

Türk Tıp Öğrencileri Birliği tarafından hazırlanan TIPTERCİHİM modülüne erişmek için tıklayınız

2015 Üniversite Tercihleri Tıp Fakültelerinin Başarı Sıralaması ve Taban Puanları için tıklayın

Bunun yanında twitterda da  #TıbbiyeSececeklereTavsiyem adlı etiket ile tıp öğrencileri ve doktorlar tavsiyelerde bulunmaktadır, bu etiketi de muhakkak takip etmeniz faydalı olacaktır.

Tercihlerinizin size ve ailelerinize hayırlı olmasını diliyorum, Başarılar ve kolaylıklar …

Uzm. Dr. Fatih BATI
https://twitter.com/drfatihbati